Az i-MSCP mennyire eszik több erőforrást, mint egy LAMP?

  • kis látogatottságú szervert mondtam és nem weboldalt ;)
    Érsd adott egy szerver 10-20-30 weboldallal, de mindegyiknek kicsi a látogattsága.
    Azokhoz teljesen jók az alap beállítások.

  • A gond a socketnyitásokkal van amúgy...nekem 12 oldal ledarálta a sima beállításokkal az apachet
    Persze nem sima oldalak hanem torrent trekkerek(nagyrésze)
    Ott az announce szépen életbentartja a socketeket ha pl az aktív-passzívitást nézi a kliens felé.
    de hamár számoknál tartunk...nem egészen mindegy hogy 10 vagy 20 vagy 30 kis látogatottságú oldal fut egy szerveren...mondjuk a 10 hez képest a 20 oldal nem 2x nagyobb terhelést jelent...nézzük matekkal:
    10 oldal legyen 20 socket/sec
    20 oldalal ez legyen egyik 10-10 socket a 20-pedig legyen látogatotabb átlagba és 30 socket
    30 oldallal 10-10 ; 10-20 és a maradék 10-30 socket...
    Nos ezt összeadjuk és máris 60 socketnél tartunk...a gyári apacs meg asszem 200-250 et kezel le alapból...
    Persze ha kis oldalak de mondjuk sok sok ajaxos autorefreh cucc van bennük akkor a socketek villámgyorsan elfogynak a folyamatos nyitogatások miatt, ami belassuláshoz vezethet.
    Mindez természetesen megoldható, 2 féleképpen:
    1.Apache configgal(ez nem rendelkezik végtelen erőforrásokkal)
    2.Websocket alkalmazással(lásd ncore új torrent jelző)...csak ezt a "bérlők" képtelenek alkalmazni.
    Mondjuk ha nem erős gép a szerver úgyis előbb behal a mysql szerver:D
    Megoldás erre: memcache:) vagy ssd wincheszter.
    Mindezeket a dolgokat a saját tapasztalataim alapján írtam le.
    Ja és találtam egy bugot is az i-mscp-be:)
    Hiába engedélyezem az allow_url_fopen funkciót a rendszer elfelejti újraindítani a php-fpm service-t így a beállítások nem érvényesülnek :)...sőt az xxx-domain.conf-ban sem engedélyezi Off-ról On-ra átírva a fájlt.
    Ez a dolog mind a régi 1.0.7-es verzióban így volt mind a legújabb 1.1.11-ben is.

  • @needforszpit


    Not happy with i-MSCP? Not a problem, you can go with another solution. It is easy to criticize... Anyway, you are talking without knowing what you say...

    badge.php?id=1239063037&bid=2518&key=1747635596&format=png&z=547451206