Domain aliasból "fő" domain

  • Sziasztok!


    Most ismerkedem az imscp-vel. Egy kis segítségre lenne szükségem.


    Adott egy domain, alatta pedig 5 domain alias. Ebből az egyik doman aliast ki szeretném emleni "fő" domainnek. Eddig csak olyan megoldást találtam, hogy törlés és újra létrehozás. Ez működik is, viszont az a baj, hogy ha vannak alatta e-mailek, adatbázis, stb... akkor azok nem maradnak meg. :-(


    Létezik erre valami megoldás?


    Köszönöm!

  • Szia,


    szerintem nem, mivel új ügyfelet hozol létre egy domain név létrehozásakor és ott nincs átjárás. Továbbá szerintem ez nem egy gyakori probléma.


    Egyszerűbb lementened az adatbázist, e-maileket és fileokat és létrehozni az új domain nevet és belemásolni, visszaállítani mindent.


    Üdv.


    Kalmi

  • Szia!


    Köszönöm. Mivel átnéztem már a fórumot, gugliztam is sokat, ezért sejtettem, hogy ez lesz a válasz.


    Peti

  • Ettől függetlenül amúgy szerintem is hasznos lenne ez a funkció, mert elég macerás tud lenni egy költöztetés...

    i-MSCP 1.5.3
    Plugins (latest version): ClamAV, CronJobs, DomainAutoApproval, LetsEncrypt, OpenDKIM, PanelRedirect, PhpSwitcher, PolicydSPF, Postgrey, RecaptchaPMA, RoundcubePlugins, SpamAssasin, WHMCS

  • Hát, ha kívánni lehetne akkor nem csak ez a szimpla funkció hiányzik csak :(. Egy költöztetést nem macerának, inkább rémálomnak neveznék. Sajnos az I-MSCP nem tud (eddig nem jöttem rá), úgy biztonsági mentést készíteni, hogy akár egy lépésből vissza tudjam állítani az adatokat egy másik szerveren, ami nagyon jó lenne. Sajnos ilyen eset bárkinek bármikor előfordulhat és kb. 1-2 napos meló.
    Sőt, lehet már az is elég lenne, ha egy közös helyre mentené, esetleg több napi mentéssel, hogy vissza lehessen állítani. Igaz minden megoldható külső scripttel, de azért az jó lenne, ha is benne lenne az I-MSCP.


    Kalmi

  • írd át a nevet az imscp sql táblájában és annyí...igaz több helyen kell de megoldható...bár ezzel sok probléma keletkezik mert a /var/www/virtual/domainneve mappanevet nem lehet átírni és emiatt gond lesz(vagy a mappát is átnevezed)(de ettől még a konfig templatek nem íródnak át így megint error lesz)...tehát ahogy fentebb is írják a törlés és létrehozás célravezetőbb lehet...mégha a backupok export importja gond is