Beérkező levelek elutasítása (Recipient address rejected)

  • Sziasztok!


    Viszonylag új vagyok az I-MSCP-ben, de nagyon tetszik, jól működik.
    Viszont egy levelezési hibába belefutottam, egy elég nagy cég leveleit nem engedi be a szerverre, eldobálja a tőlük jövő leveleket, pedig az ügyfelemnek nagyon fontosvelük is levelezni. Annyit kihámoztam már, hogy ha nem tudok hatni a feladó rendszergazdájára (nem tudok) akkor helyileg kellene whitelistbe tennem őket, esetleg az ellenőrzésen lazítani kicsit.


    Viszont ezt hol tudom megtenni? Melyik main.cf vonatkozik az I-MSCP-re? És amit itt beállítok az minden virtuális domainomra igaz lesz? Vagy ezt is lehet csak egy egy domainre személyre szabni?


    Ez a hibaüzenet:


    Recipient address rejected: [cached] Mail appeared to be SPAM or forged. Ask your Mail/DNS-Administrator to correct HELO and DNS MX settings or to get removed from DNSBLs - retrying too fast. penalty: 30 seconds x 0 retries.;


    Köszönöm a válaszokat, ötleteket!

  • Amire magam is rájöttem, hogy a policyd-weight okozza ezt a problémát és azokat a leveleket nem engedi be,
    amelyeknek a formátuma valamiért nem megfelelő vagy valamelyik BLACKLIST szerveren listázva vannak.


    Gyors megoldásként kivettem ezt az ellenőrzést a /etc/postfix/main.cf-ből.


    # check_policy_service inet:127.0.0.1:12525,
    # check_policy_service inet:127.0.0.1:10023,

  • Recipient address rejected: [cached] Mail appeared to be SPAM or forged. Ask your Mail/DNS-Administrator to correct HELO and DNS MX settings or to get removed from DNSBLs - retrying too fast. penalty: 30 seconds x 0 retries.;


    Három hibalehetőség is fel van ide soroval:

    • hibás HELO
    • hinás DNS MX
    • RBL listás szereplés


    /etc/postfix/main.cf:
    A smtpd_helo_restrictions elejére raksz egy ellenőrzés:


    Code
    1. smtpd_helo_restrictions = check_helo_access hash:/etc/postfix/maps/helo_access ...


    /etc/postfix/maps/helo_access tartalma:

    Code
    1. hibás-helo-name OK


    majd postmap-olod:

    Code
    1. postmap /etc/postfix/maps/helo_access


    A fehérlistázáshoz:

    Code
    1. postscreen_access_list = permit_mynetworks, cidr:/etc/postfix/postscreen_access.cidr


    Beleírod a /etc/postfix/postscreen_access.cidr fájlba:

    Code
    1. IP-cím permit