Nem műküdik a másodlagos domain név

  • Sziasztok,


    abba futottam bele az I-MSCP-vel, hogy nem kezeli a másodlagos domain neveket, ami azt jelenti, hogy az elsődleges domain tökéletesen megy, de a másodlagos domain név nem működik (hiba nem található az oldal)


    Ha másodlagos domain-t létrehozok, akkor itt "/etc/apache2/imscp/" létrejön a .conf file a következő tartalommal:


    ---
    # Custom apache configuration for level.domain.com
    #
    # Any changes made to this file will be preserved.
    # i-MSCP doesn't and won't verify the contents of this file.
    #
    # This file should NOT be deleted, otherwise apache will fail to start
    ---
    azaz üresen.


    Kérdésem, hogy mi lehet a hiba, hogyan lehetne kijavítani, hogy működjön?


    Köszi!


    KALMI

  • Szia,


    Köszönöm a válaszodat!


    Következőt (helyesebben subdomain):


    nev1.domain.com
    nev2.domain.com


    Itt veszem fel -> server.com/client/subdomain_add.php


    A hozzátartozó könyvtárak is rendben létrejönnek, azaz ha felveszek egy subdomain-, akkor ott az alap oldalnak (mint az új domain névnél) kellene bejönnie. Ezzel szemben az oldal nem található jelzést kapok a böngészőkből. Szerintem valamilyen domain beállítási hiba lehet,csak nem tudom, hogy kellene keresni és mit kellene látnom :)

  • hi,


    kérdés, hogy a domain DNS szerverei rendben vannak-e.


    Az i-MSCP az elsődleges DNS szerver a domainhez? Vagy legalábbis az i-MSCP tudja frissíteni a domain DNS-szervereit?

  • Elvileg igen, mert a szolgáltatóm dns serverét használom (az összes felvett domain nevem tökéletesen működik). Viszont azt nem pontosan értem, hogy hogyan tudom ellenőrizni, hogy az I-MSCP tudja-e frissíteni a domain DNS servert. Erről hogyan tudok megbizonyosodni, milyen tesztet kellene megnéznem?

  • Az i-MSCP csak a lokális DNS szervert tudja frissíteni, viszont ha a domained hivatalos DNS szerverei a szolgáltatóé, akkor az i-MSCP hiába írja bele a lokális DNS-be az új subdomain címét, az nem jut el a szolgáltató DNS szerveréig, így senki sem fog tudni róla.


    Ha ez az eset áll fenn, akkor csak úgy lehet megoldani a dolgot, ha az i-MSCP-be beállítod a szolgáltatód DNS szervereinel IP-címeit, mint slave DNS szerverek, továbbá a szolgáltatód beállítja az adott domainhez az i-MSCP-d IP-címét, mint master DNS. Így ha az i-MSCP frissíti a zónát, akkor küld egy notify-t a slave DNS-eknek, hogy frissítsék a zónát.

  • A végső megoldás a "DNS Zone Management" van. Ott kell beállítani a másodlagos domain neveket, mert ha ez nincs így beállítva akkor nem fog működni!



    Példa:
    Ha szeretnéd ezt: teszt.domain.hu


    Name: teszt
    TTL: 86400 (alapértelmezett érték javasolt)
    Type: A
    Priority: 0
    Data: IP címed (szerver IP címe)